CSS DOMUS - sociální služby pro seniory / Novinky / Souhrn aktivit v období prázdnin
IMG_20190722_104620

Souhrn aktivit v období prázdnin

Středa 28.8.2019

Léto je v plném proudu a u nás v domově Domus jsou aktivity na denním harmonogramu po celou dobu prázdnin.

V měsíci červenci jsme téměř každé ráno začínali protahovacím a dechovým cvičením a dle počasí jsme s našimi klienty trávili čas na naší terase a zahrádce. V rámci možností jsme společně zalévali zahrádku a nebo do květináčků sázeli bylinky. Tuto činnost nazýváme „Zahradní terapie“.

Při nepřízni počasí zůstáváme v prostorách kulturní místnosti, kde společně zpíváme při kytaře, máme tvůrčí dílnu, tréning paměti a nebo reminiscenci, která je velmi oblíbená. Jednou za týden si společně i něco dobrého upečeme, což klienty baví. Vůně čerstvé buchty či bábovky provoní celé patro a k odpolední kávičce je sladká tečka ideální.

V odpoledních hodinách se klienti opět přesouvají na terasu pod slunečníky a společně si čteme a nebo luštíme křížovky. Častokrát si povídáme o létě kde, kdo a kam jezdil na dovolenou.

Dne 2.8. byl mezinárodní den piva a my si tento den společně s některými z našich klientů CSS Domus užili tím, že  jsme si pověděli něco o historii piva, otestovali naše znalosti co se týče tohoto moku kvízem, shlédli video prezentaci a foto prezentaci z pivovaru a na závěr si naši klienti mohli ochutnat nealkoholické pivo Birel. Odpoledne bylo ukončeno promítáním filmu Postřižiny.

Souhrn fotografií naleznete v galerii zde:https://www.cssdomus.cz/fotogalerie/nase-akce/leto-v-css-domus.html

Kontaktní údaje

Ledax / Centrum sociálních služeb Domus
Patrice Lumumby 2608/66
700 30 Ostrava

Telefon: 733 156 932
E-mail: info@cssdomus.cz

Facebook

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun