Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
CSS DOMUS - sociální služby pro seniory / Novinky / Putování za historií hraček
2

Putování za historií hraček

Pátek 26.4.2019

Celoroční projekt reminiscence tentokrát zavedl některé z klientů našeho zařízení do Ostravského muzea hraček.

Ve čtvrtek ráno dne 25.4.2019 jsme se po důkladné přípravě vydali krásnou procházkou na nízkopodlažní městskou hromadnou dopravu a jeli přímo do centra Ostravy. Na Masarykově náměstí nás již čekali klienti a pracovníci z denního stacionáře Domovinka, jelikož jsme se dohodli, že tento výlet uskutečníme společně.

Muzeum hraček je vybaveno nejen sběratelskými kousky a retro koutkem, ale také starými hračkami, se kterými si hrávaly naše babičky. Klientky hračky poznávaly a vzpomínaly, že ony samotné, nebo někdo jejich blízkých, měl dokonce stejné. Vzpomínky uvolnily emoce a situace byla opravdu dojemná.

Vzhledem ke krásnému počasí, které bylo jako na objednávku, jsme se po prohlídce muzea prošli po Masarykově náměstí a navštívili místní cukrárnu a opět si dopřáli menší občerstvení. Cestou zpět do našeho zařízení CSS Domus, jsme si připomínali vše, co jsme viděli a na výletnících šlo vidět, že si příjemné dopoledne užili.

Kontaktní údaje

Ledax / Centrum sociálních služeb Domus
Patrice Lumumby 2608/66
700 30 Ostrava

Telefon: 733 156 932
E-mail: info@cssdomus.cz

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun